Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis558
mod_vvisit_counterWczoraj501
mod_vvisit_counterW tygodniu3232
mod_vvisit_counterW miesiacu9901

Twoje IP: 44.221.73.157
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

PostHeaderIcon Aktualności miejskie

 

Od dzisiaj (2 lutego) rusza wspólny projekt Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Fundacji "Świat Wrażliwy" "Patriotyczne ferie z historią". Integracyjne zajęcia obfitować będą w gry i zabawy dla dzieci, które poprowadzą terapeutki z Fundacji Jolanta Rychlik oraz Wiktoria Dobrowolska. Podczas zajęć będzie można m.in. zagrać w gry "Polak mały" i "Znaj Znak", czy ułożyć puzzle z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieciaki z Siedlec.

 

21 stycznia Prezydent Miasta Gdańska podpisał zarządzenie w sprawie wyborów do 29 rad dzielnic. Swoich dzielnicowych reprezentantów będziemy wybierać w niedzielę 22 marca 2015 r. w godzinach 7.00- 21.00.

Zarządzenie Nr 58/15 (104 KB) mówi o wyborach do dzielnic:

Brętowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Krakowiec – Górki Zachodnie, Letnica,Młyniska, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Orunia – Św. Wojciech – Lipce, Osowa, Piecki – Migowo, Przeróbka, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, Śródmieście, Ujeścisko – Łostowice, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Wyspa Sobieszewska, Wzgórze Mickiewicza, Zaspa Młyniec, Żabianka – Wejhera – Jelitkowo – Tysiąclecia, Aniołki.

W dokumencie określone zostały granice i numery okręgów wyborczych, liczba mandatów w każdym okręgu (załącznik nr 1 do zarządzenia) oraz kalendarz czynności wyborczych (załącznik nr 2). Do pobrania TUTAJ, więcej na stronie WWW.GDANSK.PL

Swoje kandydatury można zgłaszać do 20 lutego na urzędowym formularzu.

Jednocześnie informujemy, że Zarząd Dzielnicy Siedlce funkcjonuje do 22 marca (czyli do dnia wyborów). W tym czasie będą się odbywały dyżury w siedzibie Rady Dzielnicy Siedlce (Kartuska 63/65) - w każdą środę w godzinach 18.00 - 19.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, postaramy się udzielić wszelkich niezbędnych informacji w temacie rad dzielnic, ich roli, kompetencji oraz nadchodzących wyborów.

 

 

Plakat pochodzi ze strony Cinema City.
Więcej informacji na stronie Cinema City: Mikołajki w Cinema City.

 


Oszust próbował podszyć się pod strażnika miejskiego i ukarać jedną z mieszkanek Gdańska mandatem! Mężczyzna był bez munduru, bo jak twierdził, "jest pracownikiem operacyjnym”. Kobieta na szczęście zachowała czujność i nie dała oszustowi żadnych pieniędzy.

Szczegóły: http://strazmiejska.gda.pl/blog/2014/09/02/uwaga-straznik-interweniuje-zawsze-w-umundurowaniu/

WAŻNE! Strażnicy miejscy zawsze działają jawnie, nigdy nie podejmują interwencji po cywilnemu, a patrol zawsze składa się z dwóch funkcjonariuszy. W zdecydowanej większości przypadków strażnicy nie przyjmują pieniędzy i wystawiają mandaty kredytowane. Mandaty gotówkowe są stosowane JEDYNIE w przypadku osób czasowo przebywających na terytorium RP lub nie posiadających stałego miejsca zamieszkania lub pobytu.

Więcej…

 

 

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza na swoją stronę internetową, gdzie każdy może zapoznać się z działaniami organizacji, wesprzeć ją oraz polecić dalej. Komitet broni praw naszych najmłodszych pociech, pomaga rodzinom, które potrzebują pomocy, wspiera tych, którzy chcą przeciwdziałać krzywdzie dzieci i łamaniu ich praw.

Serdecznie zapraszamy na stronę KOPD w Gdańsku.

 

 

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku ogłasza miejski KONKURS FOTOGRAFICZNY. Zapraszamy do udziału wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdańska.


Temat:

"Zróżnicowanie przyrodnicze na tle zróżnicowania architektonicznego Gdańska"Główne cele konkursu:

* ukazanie niezwykłości środowiska przyrodniczego Gdańska na tle jego walorów architektonicznych,
* pokazanie, że przyroda jest nieodłącznym elementem miasta oraz sprawia, że Gdańsk staje się bardziej przyjazny mieszkańcom i turystom.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy ukończyli 18 rok życia.

Konkurs trwa do 30 września 2013 r.


W konkursie przewidziano następujące nagrody:

I miejsce - 1 000 zł

II miejsce - 500 zł

III miejsce - 300 zł

Wyróżnienia - nagrody książkoweSzczegółowe informacje na stronie internetowej www.lop.gda.pl

Podsumowaniem tego i innych konkursów organizowanych przez LOP w Gdańsku będzie uroczyste wręczenie nagród i dyplomów podczas sesji przyrodniczej. Najlepsze prace będą prezentowane na wystawach pokonkursowych oraz opublikowane w kalendarzu na rok 2014.

Konkurs organizowany jest w ramach zadania dofinansowanego ze środków Miasta Gdańsk.

 

Do pobrania: regulamin i formularz zgłoszeniowy.

fot. Jakub Roszak

Artykuł opublikowany dzięki uprzejmości p. Katarzyny Kamińskiej
Katarzyna Kamińska
starszy specjalista ds. edukacji ekologicznej
Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku

 

Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych 2012

W związku ze wzmożonym ruchem pasażerskim w kierunku cmentarzy w dniach 27 X  - 04 XI 2012 r., zostanie zwiększona częstotliwość kursowania pojazdów na wybranych liniach komunikacyjnych oraz w dniu 01 XI 2012 r. zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe (63, 68) i autobusowa (610).- Na wszystkich liniach (również tych dodatkowych) obowiązywać będzie taryfa jak na liniach zwykłych.

- W rejonie Cmentarza Łostowickiego oraz na przystankach: Wrzeszcz PKP, Dworzec Główny do Państwa dyspozycji będą oddelegowani informatorzy ZTM ubrani w żółte kamizelki.

- Utrzymane będzie kursowanie autobusów w ciągu ul. Łostowickiej .


- Ruch autobusów komunikacji miejskiej w ciągu ul. Słowackiego będzie się odbywał dwukierunkowo po specjalnie utworzonych buspasach.

Więcej…

 

Już w sobotę, 18 czerwca w godzinach 11.00 - 15.00 odbędzie się VII Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego.


Porozmawiaj pod parasolem z prezydentem i jego zastępcami.

Sprawdź co i jak działa w Gdańsku!

Więcej…

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama