Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis83
mod_vvisit_counterWczoraj515
mod_vvisit_counterW tygodniu2957
mod_vvisit_counterW miesiacu6451

Twoje IP: 3.230.173.188
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

PostHeaderIcon Wokół Rady

Rada Dzielnicy Siedlce zaprasza aktywne grupy społeczne zorganizowane wokół swoich podwórek do udziału w konkursie na najładniejsze podwórko na Siedlcach.

Zachęcamy do udziału w konkursie zarówno podwórka, które już dokonały pełnej rewitalizacji oraz te, które dopiero zaczynają! Rada Dzielnicy Siedlce chce docenić te grupy społeczne, które na wszelkie sposoby pragną zmienić własne otoczenie i uczynić je przyjaznym dla mieszkańców.

Aby wziąć udział w konkursie należy dokonać zgłoszenia do 15 września 2015 z wykorzystaniem formularza elektronicznego: regulamin_karta lub dostępnego w jednym z niżej wymienionych punktów:
– cukiernia “Kaliszczak”, ul. Kartuska 31B
– kwiaciarnia “Stokrotka”, ul. Kartuska 94
– kwiaciarnia usytuowana w “kwadracie” przy ul. Skrajnej

Wypełniony formularz elektroniczny (uzupełniony ewentualnymi zdjęciami) należy przesłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pod tym adresem można również uzyskać dodatkowe informacje.

Wraz z kartą zgłoszeniową dostępny jest regulamin konkursu, który stanowi jego integralną część.

Wyniki konkursu wraz z listą zwycięzców podane zostaną po 30 września 2015 na stronach: www.dlasiedlec.pl oraz www.siedlce.gda.pl.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia

 

 

 

Gra planszowa, plenerowa czytelnia, degustacja domowych wypieków i Krytyczny Przegląd Prasy to pomysł na sobotę, 20 czerwca w Parku Bema na Siedlcach.

W letniej, piknikowej scenerii będziemy rozmawiać o przyszłości dzielnicy Siedlce pochylając się nad grą planszową. Mieszkanki i mieszkańców zapraszamy do Parku Bema na Siedlcach, gdzie spotkamy się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Atrakcją popołudnia będzie gra planszowa, do której wprowadzą graczy Adama Konopka i Dominik Krzymiński. W grze może wziąć udział każdy, kto chciałby wcielić się w rolę prezydenta miasta, radnego dzielnicy i porozmawiać o tym, co może zmienić się w jego okolicy. Czy potrzebne są dodatkowe ławki, stojaki do rowerów, a może brakuje w okolicy biblioteki lub placów zabaw? Rozgrywki rozpoczną się o godz. 12.00 i potrwają mniej więcej 1,5 godziny.

Będzie można odpocząć na przygotowanych pufach, kocach i poczytać książką z plenerowej czytelni oraz skosztować domowych wypieków. Najmłodszych zapraszamy do kącika dla dzieci, w którym znajdą się gry edukacyjne i książeczki.

Ostatnią godzinę pikniku poświęcimy na Krytyczny Przegląd Prasy, który poprowadzi Elżbieta Rutkowska, komentując wybrane bieżące media drukowane i zwracając uwagę na przewrotne treści oraz dzieląc się wnioskami, które mogą płynąć z lektury współczesnej prasy. Krytyczny Przegląd Prasy rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek planszowych, ok. godz.14.00.

Program wydarzenia:

12.00 Gra planszowa "Rozegraj miasto"
14.00 Krytyczny Przegląd Prasy
12.00-15.00 będą także dostępne letnia czytelnia, degustacja domowych wypieków oraz kącik dla dzieci.

Piknik na Placu Bema odbędzie się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów w sobotę, 20 czerwca w godz. 12.00-15.00 w parku na rogu ul. Bema i ul. Zakopiańskiej w Gdańsku na Siedlcach.

Piknik na Placu Bema jest inauguracją projektu Rozegraj Miasto z Sąsiadami zakładającego warsztaty połączone z grą planszową w pięciu dzielnicach Gdańska.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Siedlce. Spotkanie odbywa się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

Źródło i autor: Dziennik Opinii Krytyka Polityczna

 

 

 

 

Lokalny samorząd to trudne wyzwanie.

Na zaśnieżonych gdańskich Siedlcach w lutym 2011 r. powstała społeczna inicjatywa „Rada Siedlce”. Początkowo wśród jej inicjatorów były zaledwie cztery osoby, mocno zdeterminowane aby w końcu, po dwóch nieudanych próbach i po raz pierwszy w historii Siedlec, powołać lokalny samorząd. Potrzeba było niespełna tygodnia aby do akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o powołanie Rady Dzielnicy Siedlce włączyły się dziesiątki osób i instytucji. Ostatecznie, 21 lutego 2011 r., wniosek podpisany przez 1844 siedlczan został złożony, a w wyniku wyborów z 8 maja 2011 roku powstała długo wyczekiwana Rada Dzielnicy Gdańsk - Siedlce.

Pierwsza, uroczysta sesja Rady, odbyła się 30 maja 2011 r. Od tego czasu, na 32 kolejnych spotkaniach lokalnego samorządu podjęliśmy szereg uchwał i decyzji dot. naszej dzielnicy. Z bardzo skromnym jak na 14 tys. mieszkańców budżetem (niecałe 60 tys. zł. rocznie!) staraliśmy się zadbać o podstawowe potrzeby dzielnicy. Wśród nich jako niezbędna rysowała się przyziemna potrzeba wyposażenia dzielnicy w ławki i kosze na śmieci. Jako jeden z priorytetów uznaliśmy także zadanie pobudzenia potencjału społecznego Siedlec. Zainicjowaliśmy więc darmowe zajęcia sportowe i rekreacyjno – artystyczne dla dzieci, młodzieży, ale także dla naszych seniorów. I tak od ponad 3 lat na Siedlcach można brać udział w zajęciach boksu, piłki nożnej i brydża, w warsztatach rękodzieła, kursach informatycznych czy uczestniczyć w cyklicznych „spacerach historycznych” po dzielnicy. W Radzie mieszkańcy otrzymywali darmowe porady prawne oraz zgłaszali swój udział w konkursach na najładniejszy balkon i przydomowy ogródek. Od 2011 na Siedlcach odbyło się także kilka dużych imprez sportowo – artystycznych. Wśród nich „Zrozumieć Sierpień”, „Streetwaves”, turnieje piłkarskie o Puchar Rady Dzielnicy oraz Biegowe Grand Prix im. Antoniego Browarczyka. Mamy także naszą siedlecką Paradę Niepodległości z okazji 11 listopada, która co roku stanowi doskonałą okazję do serdecznego spotkania mieszkańców i „biało – czerwonego” zamanifestowania przywiązania zarówno do „dużej” jak i „małej” Ojczyzny.

Więcej…

 

 

GP Siedlce imienia Antoniego Browarczyka – VII edycja


Termin edycji: 27 września 2014 roku

Miejsce edycji:Park Generała Józefa Bema, przy ulicy Generała Józefa Bema

Agenda czasowa:
- 11: 00 – 12: 45 Otwarcie Biura Zawodów  
Zapisy tylko do Biegu Młodzików i Juniorów !
- 13: 00 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska – GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka
- 13: 10 Bieg Młodzików ( dzieci młodsze) na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa)
- 13: 20 Bieg Młodzików (dzieci starsze) na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa)
- 13: 30 -Bieg Juniorów na dystansie 1 km (1 pętla niebieska)
- 14: 00 Bieg Główny na dystansie 5km ( 5 pętle niebieskie po 1 km)
- 14: 50 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii dla trzech biegów
- 15: 15 Losowanie nagród    

Długość pętli dla poszczególnych biegów:
Bieg Młodzików  - 700 m  (1 pętla pomarańczowa )
Bieg Juniorów – 1  km (1 pętla niebieska)
Bieg Otwarty– 5km ( 5 pętli niebieskich po 1 km )

 

 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY SIEDLCE 2014

 

 

Rada Osiedla Siedlce zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym  SIEDLCE 2014 – ludzie, miejsca, wydarzenia.
Termin zgłaszania prac mija 30 października 2014r. Prace i zgłoszenia można przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczyć osobiście do siedziby rady w godzinach dyżurów ( wtorek i środa 17.30 – 19.00). Na laureatów w dwóch kategoriach wiekowych ( do lat 19 i powyżej ) podobnie jak w ubiegłym roku, czekają ciekawe nagrody.
Do pobrania karta zgłoszenia i regulamin, również do odbioru w siedzibie Rady.

 

Zapewne większość mieszkańców przechodząc ul. Kartuską obok budynku Przychodni „Kartuska”, nie zwróciła uwagi, że zmieniła się tablica na biurze Rady. W miejscu tablicy Rada Osiedla pojawiła się tablica Rada Dzielnicy.

Od 1 czerwca już oficjalnie Rada Osiedla Siedlce nazywa się Radą Dzielnicy Siedlce. Trzeba przyznać, że to było mądre posunięcie władz miasta. Siedlce były osiedlem bo na jej terenie mieszkało i mieszka 14,5 tysiąca mieszkańców. Gdyby było15 tysięcy, Siedlce od początku byłyby dzielnicą. Wydaje się, że o tym, iż dany obszar miasta jest dzielnicą, powinny decydować uwarunkowania historyczne, a nie liczba mieszkańców. Siedlce - a kiedyś osada Szydlice - ma wielowiekową tradycję. Osiedle raczej kojarzy nam się ze spółdzielnią mieszkaniową, która obecnie może mieć nawet kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców.

Siedlczanie, już oficjalnie jesteśmy Dzielnicą – brawo!

 

Andrzej Wardziak
Radny Dzielnicy Siedlec.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7
Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama