Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis259
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu1052
mod_vvisit_counterW miesiacu13223

Twoje IP: 100.28.0.143
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

PostHeaderIcon Lokalnie

Szanowni Państwo,

już JUTRO ponad 950 uczniów z 46 szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego przystąpi do I etapu IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Jak co roku, najlepsi uczestnicy konkursu mogą liczyć na wiele cennych nagród (m.in. darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej).

Uroczysta inauguracja IX Olimpiady odbędzie się w czwartek 10 grudnia 2015 r. o godz. 10:00 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku
przy ul. Na Zaspę 31a.

W ramach I etapu Olimpiady uczniowie piszą testy w swoich szkołach (w Gdańsku w 16 placówkach). Tegoroczny konkurs współorganizują straże miejskie z: Helu (1 szkoła), Kościerzyny  (4 szkoły), Kwidzyna (5 szkół), Malborka (5 szkół), Pelplina (2 szkoły), Rumi (2 szkoły), Sopotu (3 szkoły), Starogardu Gdańskiego (2 szkoły) i Tczewa (6 szkół).

JEŚLI ZECHCĄ PAŃSTWO BYĆ JUTRO RAZEM Z MŁODZIEŻĄ I Z NAMI - BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

II etap to eliminacje miejskie (4.02.2016). A potem finał, podczas którego liczą się przede wszystkim autorskie koncepcje młodzieży. Hasło konkursu w tym roku brzmi: "Moje miasto, moja straż". Finaliści IX Olimpiady będą więc musieli określić najważniejsze problemy porządkowe w swoich gminach, opracować pomysły na ich rozwiązanie, stworzyć własną straż miejską/gminną na miarę tych wyzwań i wyznaczyć jej konkretne zadania. Zwycięzców zmagań poznamy 7 kwietnia 2016 roku w Kościerzynie.

Głównymi organizatorami IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.

Zaproszenie do udziału w tegorocznej, IX Olimpiadzie:
http://strazmiejska.gda.pl/blog/2015/11/25/olimpiada-wiedzy-o-bezpieczenstwie-po-raz-dziewiaty/

Relacja z uroczystego finału ubiegłorocznej VIII Olimpiady:
http://strazmiejska.gda.pl/blog/2015/03/27/poznalismy-laureatow-viii-olimpiady-wiedzy-o-bezpieczenstwie/


Zapraszamy :)

Wojciech Siółkowski
młodszy inspektor ds. komunikacji społecznej
tel. 502 536 158; 58 301 30 11 wew. 114

Straż Miejska
ul. Elbląska 54/60
80-724 Gdańsk

www.strazmiejska.gda.pl


 

Pewnej jesiennej soboty, o godzinie 11.00, na podwórku Jasna Malczewskiego Wesoła, zaczęło robić się gwarnie, jak nigdy dotąd. Było nas łącznie 18 osób (15 dorosłych i 3 dzieci)!

Cała akcja została przeprowadzona dzięki GZNK w Gdańsku, Radzie Dzielnicy Siedlce oraz ZUT w Gdańsku. I tak otrzymaliśmy kilkadziesiąt roślin od ZUT w Gdańsku, GZNK pomogło nam z dostawą czarnoziemu, a wszystko to przy współpracy z Radą Dzielnicy Siedlce.

Podziękowania należą się również podwórkowi Kartuska, Sowińskiego, Zagrodowa i Zakopiańska - http://www.naszepodworko.ugu.pl , które pożyczyło nam taczkę, grabie oraz łopaty.

Przez około 3 godziny rozsypaliśmy czarnoziem na skarpie pod garażami. W tym miejscu wsadziliśmy otrzymane rośliny, które na wiosnę (po remoncie podwórka) zostaną posadzone docelowo w obrysie pasów zieleni. Ponadto wysadziliśmy rośliny na skarpie przy Malczewskiego róg Wesołej. Żeby było mało, mając tylu sąsiadów zaangażowanych w jesienne porządki, sprzątnęliśmy jesienny dywan z liści. Efekty można zobaczyć w galerii - gołym okiem widać, że było warto!

W trakcie spotkania rozmawialiśmy o najbliższych robotach budowlanych, przyszłych planach rozwoju podwórka, sposobach jego zarządzania, a to wszystko przy ciepłej wspólnotowo-sąsiedzkiej herbacie.

Do zobaczenia na następnej akcji porządkowej, tym razem na wiosnę.

Link do zdjęć https://goo.gl/photos/pS2nPSvbhFm2XvVt6

 

Dyrekcja VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku informuje,
że w dniu 22 października 2015 r. o godzinie 12.00 w auli naszej szkoły odbędzie się debata przedwyborcza.

W debacie mającej głównie cele edukacyjne przygotowanej we współpracy z pracownikami Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego wezmą udział najmłodsi kandydaci na posłów następujących komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy w całej Polsce:

KORWIN,
„Kukiz’15”,
Nowoczesna Ryszarda Petru,
Partia Razem,
Platforma Obywatelska RP,
Polskie Stronnictwo Ludowe,
Prawo i Sprawiedliwość,
Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Wystąpień kandydatów wysłuchają i zadadzą pytania uczniowie naszej szkoły.

Debata zakończy się uczniowskim glosowaniem.
Zapraszamy!

 

 

 

Biuro Rozwoju Gdańska uprzejmie informuje, że projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

 


SIEDLCE REJON ULICY OGIŃSKIEGO
W MIEŚCIE GDAŃSKU [nr 1228]


będzie wyłożony do publicznego wglądu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 1 kwietnia 2015r. do 30 kwietnia 2015r. w godzinach od 900 do 1500 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku.

Obszar planu ograniczony jest ulicami Kartuską, Pobiedzisko, Malczewskiego i Szarą.   Przebieg granicy planu pokazano na załączniku graficznym do uchwały o przystąpieniu do sporządzenia przedmiotowego planu oraz na fragmencie planu miasta (w załączeniu).
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2015r. o godzinie 17 00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku.
Prosimy o upowszechnienie powyższych informacji .


Z poważaniem
/-/ Marek Piskorski
Dyrektor Biura Rozwoju Gdańsk

 

Załączniki mapa oraz informacja o wyłożeniu planów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

 

 

Niestety, w trakcie dzisiejszych Wyborów do Rady Dzielnicy, miały miejsce nieprzyjemne incydenty. Z doniesień mieszkańców wiemy, iż pod jednym z lokali wyborczych na Siedlcach, grupa zwolenników jednego z kandydatów agitowała za głosowaniem na niego. W Internecie pojawiły się również zdjęcia koszulki kandydata z zachętą do głosowania. Naszym zdaniem są to ewidentne przypadki złamania ciszy wyborczej - ciekawe jak do tego podejdzie Miejska Komisja Wyborcza.

 

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o nagłym odejściu Ks. Proboszcza Andrzeja Sciesinskiego proboszcza parafii św. Franciszka. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek otwarty, życzliwy, o dużej wrażliwości społecznej, przyjaciel lokalnego samorządu. Pamiętamy w szczególności działanie na rzecz powołania rady, namawianie do uczestnictwa w wyborach i poparcie dla idei budżetu obywatelskiego. Przekazujemy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Ks. Proboszcza. Niech spoczywa w spokoju.

Rada i Radni Dzielnicy Gdańsk Siedlce

 

Źródło foto Parafia św. Franciszka z Asyżu

 

W czwartek 12 grudnia przy budynku Szkoły Podstawowej nr 14 pojawiła się okazała choinka. Przy okazji dekorowania drzewka odbył się mini festyn dla dzieci i rodziców.

Organizatorem była Rada Rodziców, pomocy udzieliła Rada Dzielnicy Siedlce, samo drzewko to podarunek od LeśnictwaSopot. Dodatkowe podziękowania dla firmy Budimex (lampki) i Firmy Budowlanej Plechowski (montaż).

 

 

Więcej…

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7
Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama