Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis79
mod_vvisit_counterWczoraj809
mod_vvisit_counterW tygodniu1004
mod_vvisit_counterW miesiacu8391

Twoje IP: 3.237.34.21
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Głosuj na projekt placu zabaw na ulicy Skarpowej!
Obecnie w tym mnie znajduje się plac zabaw, niestety strasznie zniszczony i zaniedbany. Znajdujące się tam urządzenia stanowią zagrożenie dla bawiących się tam dzieci. Piaskownica jest zniszczona, wystają z niej śruby z wyłamanych desek. Ponadto piasek, który się w niej znajduje jest zanieczyszczony w takim stopniu, że już od dawna rodzice nie przyprowadzają tu swoich pociech.

Podobnie jest w przypadku drabinek i zjeżdżalni, mnóstwo tam połamanych desek i niebezpiecznie wystających śrub. Dodatkowo plac jest pełen potłuczonego szkła i innych śmieci. Część ziemna nawierzchnia placu zabaw jest bardzo brudząca i pyląca, to rodzaj żużlu lub czarnej ziemi. Ogrodzenie jest zdewastowane pełne wystających drutów z dużą ilością dziur. Dziurawa siatka nie tylko stwarza zagrożenie, ale też umożliwia zwierzętom swobodne wejście i zanieczyszczanie terenu odchodami w szczególności piaskownicy.

W tej okolicy jest dużo małych dzieci, których spędzanie wolnego czasu ogranicza się do spacerów z rodzicami. W sytuacji gdy rodzice zdecydują się na przyprowadzenie dziecka  na w/w plac zabaw muszą liczyć się z zagrożeniami. Opiekunowie muszą czujnie obserwować swoje pociechy, żeby nie brały do rączek niebezpiecznych przedmiotów. To w praktyce oznacza  ograniczanie swobodnej zabawy dziecka.Plac z każdym rokiem stwarza coraz większe zagrożenie ze względu na brak jakichkolwiek napraw.

Prawo każdego dziecka do zabawy gwarantuje Konwencja o prawach dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r. i przez Polskę w 1991 roku (Dz. U. Nr 120, poz. 526.). Zgodnie z postanowieniami Konwencji uznaje się prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego oraz uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych. Zabawę określono jako jeden z integralnych elementów składających się na dzieciństwo. Zadaniem rodziców i opiekunów jest pomoc w trakcie zabawy, natomiast obowiązkiem każdego, kto umożliwia zabawę jest zapewnienie dzieciom maksymalnej ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Biorąc pod wzgląd fakt, że w okolicznych zabudowaniach mieszka dużo dzieci, a obecny plac zabaw praktycznie nie nadaje się do zabawy i stwarza realne zagrożenie, potrzeba renowacji w/w zadania jest niezbędna.

Dodatkowym argumentem jest fakt, że w okolicy jest jeden zbyt mały placyk zabaw (okolice ul. Wieniawskiego). Jedyne porządne miejsce do zabaw przeznaczone dla większej ilości dzieci znajduje się dopiero po drugiej stronie ulicy Kartuskiej, około 2 km od omawianego placu, więc jest trudno dostępne dla beneficjentów opisywanego zadania.

https://pl-pl.facebook.com/people/G%C5%82osuj-NA-Plac-Zabaw/100007504087629

 

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama