Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis73
mod_vvisit_counterWczoraj809
mod_vvisit_counterW tygodniu998
mod_vvisit_counterW miesiacu8385

Twoje IP: 3.237.34.21
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Szanowni Państwo,
Mieszkam na Siedlcach od urodzenia, a moja rodzina jeszcze dłużej - od 70 lat. Jestem prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji niwersytetu Gdańskiego. Byłem jednym z członków założycieli Stowarzyszenia "Dla Siedlec", od niedawna działam również w Fundacji Pomocy Dzikim Zwierzętom "Przystań". Współpracuję również z szeregiem innych organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy oraz poza nią. Moje zainteresowania skupiają się na prawie samorządowym, konstytucyjnym i administracyjnym, historii (w tym historii dzielnicy), sporcie (biegam i jeżdżę na rowerze) oraz szeroko pojętej kulturze (w szczególności filmy). Jestem zwolennikiem silnego samorządu dzielnicowego, z mocnymi radami dzielnic, dysponującymi dużym budżetem służącym realizacji inwestycji dzielnicowych. Chciałbym powalczyć, we współpracy z radnymi naszej i innych dzielnic, o radykalne zwiększenie znaczenie rad.

W 2011 roku byłem jednym z czterech inicjatorów powstania pierwszej w historii Rady Dzielnicy na Siedlcach. Akcja zbierania podpisów zakończyła się sukcesem i powołaliśmy do życia lokalny samorząd. Pełnię mandat radnego od 2011 roku, zostałem również obdarowany zaufaniem radnych i wybrany przewodniczącym zarządu. Do moich zadań należało m.in.: koordynowanie wykonania budżetu rady, w tym realizacji inwestycji dzielnicowych, wykonywanie jej uchwał, interweniowanie w sprawach mieszkańców, utrzymywanie kontaktu z przedstawicielami Miasta Gdańska oraz reprezentowanie rady, dzielnicy i mieszkańców. Starałem się realizować swoje obowiązki najlepiej jak potrafiłem. Przez ostatnie cztery lata podjęliśmy jako Zarząd (wraz z W-ce Przewodniczącą Zarządu Moniką Fałtynowicz) kilkaset interwencji w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców oraz w wykonaniu rokrocznych uchwał o priorytetach inwestycyjnych.  W ramach powyższych udało się m.in.: doprowadzić do remontu i przebudowy ul. Wyczółkowskiego, remontu ul. Kolonii Zręby, stworzenia przejścia dla pieszych ul. Struga i Łostowickiej, budowy nowych miejsc postojowych na ul. Zakopiańskiej i Kartuskiej, remontu odpływu melioracyjnego na ul. Zakosy, zdobycia wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych (w związku z rewitalizacją podwórek) oraz inicjatyw mieszkańców, instalacji nowych progów spowalniających, likwidacji nielegalnych skupisk śmieci. Ponadto, w ramach drobniejszych interwencji dbaliśmy o likwidację zalegających śmieci, pielęgnację trawy, instalację barierek, słupków odgradzających itd. itp. Naturalnie bardzo wiele interwencji odbijało się od urzędniczej "ściany", zawsze mieliśmy w pamięci fakt, że rady dzielnic są organami wyłącznie doradzającymi. Pozostawał nacisk - raz skuteczny, innym razem nie. Również w ramach swoich obowiązków negocjowałem powstanie Domu Sąsiedzkiego, we współpracy z radnymi i przedstawicielami lokalnych organizacji. Te działania przyniosły skutek i Dom Sąsiedzki powstanie jeszcze w tym roku. Przez ostatnie kilka lat prowadziłem, z przerwami, Dzielnicowy Klub Filmowy oraz koło gier planszowych. W 2013 byłem, wraz z radną Edytą Petelską, pomysłodawcą sprowadzenia na Siedlce jednej z większych imprez plenerowych w Gdańsku - Streetwaves.

W kolejnej kadencji Rady Dzielnicy Siedlce:

- Będę działać na rzecz rozwijania funkcjonującej już w ramach Partnerstwa dla Siedlec, koalicji mieszkańców, organizacji i radnych działających na rzecz stworzenia szerokiej oferty społecznej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. Dom Sąsiedzki byłby jednym z ważniejszych punktów takiej koalicji.
- Będę nadal zabiegać o remonty, naprawy, inwestycje i imprezy dla mieszkańców
- Chciałbym aby mieszkańcy byli lepiej informowani o działaniach Rady Dzielnicy. Będę zabiegać o jeszcze większą jawności i transparentność. Rada powinna być zawsze otwarta na problemy mieszkańców i konsultować z nimi wszelkie decyzje.
- Będę zabiegać o sprawy dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów i pasjonatów różnych tematów poprzez tworzenie szerokiej oferty darmowych wydarzeń, warsztatów i kursów. Będę to tego namawiać innych radnych.
- Będę działać na rzecz zwiększenia nacisku na sprawy kultury i edukacji (w ramach tej ostatniej - stałe wsparcie finansowe dla placówek oświatowych)
- Zamierzam zabiegać o rewitalizację zaniedbanych podwórek - we współpracy z wspólnotami mieszkaniowymi.
- Będę namawiać lokalne organizacje pozarządowe i Miasto Gdańsk do włączenia się w rewitalizację zaniedbanych ulic oraz pięknego Parku Bema (to już dzieje za sprawą Stowarzyszenia "Dla Siedlec")
- Podobnie jak w kończącej się kadencji będę zabiegać o sprowadzanie na teren dzielnicy organizacji społecznych (stowarzyszeń i fundacji) działających na rzecz lokalnej społeczności
- Chciałbym przypominać Miastu Gdańsk o potrzebie dostosowania naszej infrastruktury do potrzeb osób starszych i mieszkańców z niepełnosprawnościami
- Będę zabiegać o wzmocnienie rad dzielnic, w tym wyposażenie ich w kompetencje decyzyjne np. w kwestii zgody na miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

Jestem otwarty na wszelkie sugestie i uwagi:

Nr tel: 516 092 235

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Facebook: www.facebook.com/jedrzej.wlodarczyk

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama