Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis313
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu1106
mod_vvisit_counterW miesiacu13277

Twoje IP: 100.28.0.143
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w badaniu, którego celem jest poznanie Państwa preferencji w zakresie kolejności realizacji brakujących odcinków tras głównych składających się na system tras rowerowych w Gdańsku.

W 2011 roku Biuro Rozwoju Gdańska wraz z Oficerem Rowerowym przy współudziale mieszkańców Gdańska, przedstawicieli rad osiedli i dzielnic oraz organizacji pozarządowych przygotowało studium System Tras Rowerowych (STeR), gdzie zawarte zostały zasady kształtowania infrastruktury rowerowej oraz przedstawione jej elementy, min. strefy uspokojonego ruchu, parkingi rowerowe, a także hierarchia oraz przebiegi tras rowerowych na terenie
Gdańska.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem strategii realizacji studium STeR. Na podstawie analizy wielokryterialnej wskazana zostanie optymalna kolejność realizacji brakujących odcinków głównych tras rowerowych. W analizie brane są pod uwagę kryteria komunikacyjne (np. istniejąca i prognozowana liczba użytkowników poszczególnych tras, bezpieczeństwo), ekonomiczne (np. koszty budowy, trudności realizacyjne), funkcjonalno-przestrzenne, środowiskowe oraz poparcie społeczne (niniejsza ankieta). Realizacji tras rowerowych towarzyszyć będzie wprowadzanie udogodnień dla rowerzystów, takich jak m.in. wprowadzanie stref uspokojonego ruchu, na terenach otaczający projektowane trasy.


Mapa tras głównych z podziałem na odcinki dostępna jest także w formacie pdf na stronie Biura Rozwoju Gdańska w zakładce Aktualności – Komunikaty, ogłoszenia.

Ankieta dostępna jest do dnia 20 czerwca 2012 roku pod adresem  Prosimy więc o wskazanie odcinków tras, których realizacja jest Państwa zdaniem najpilniejsza. Ankieta dostępna jest do dnia 20 czerwca 2012 roku pod adresem http://moje-ankiety.pl/respond-25723/sec-oHyWqUCr.html

Mapa tras głównych z podziałem na odcinki dostępna jest także w formacie pdf na stronie Biura Rozwoju Gdańska w zakładce Aktualności – Komunikaty, ogłoszenia. Mapę oraz wykaz odcinków tras przesyłam także w załączeniu.

Prosimy także o przekazanie tej informacji i zachęcenie do udziału w badaniu wszystkich osób, które są zainteresowane poprawą infrastruktury rowerowej i rozwojem komunikacji rowerowej w Gdańsku.

 

W imieniu zespołu autorskiego

Marta Jaskulska

Do pobrania wykaz i mapa.

Komentarz od redakcji

Teoretycznie inicjatywa godna pochwały, w końcu miasto pyta się mieszkańców o sposoby rozwiązania problemów, jednak pytanie sformułowane jest w stylu "jakiego czerwonego koloru jest ta czapka", czyli trasy powstaną za wszelką cene, ale możemy o tym porozmawiać. Niestety, dopóki trasy rowerowe będą budowane kosztem mieszkańców zabierając im miejsca parkingowe, kosztem pieszych, którym w taki sposób zwęża się chodniki że nie są w stanie minąć się dwa wózki dziecięce w miejscach naprawdę dużego ruchu pieszego, i kosztem kierowców zwężając drogi i powodując utrudnienia w poruszaniu się i powodując zagrożenia ruchu, ta inicjatywa nie będzie miała naszego poparcia. Robienie takich inwestycji dla grupki sezonowych użytkowników kosztem wszystkich pozostałych grup użytkowników dróg i chodników jest tylko robieniem medialnego szumu - tak jak zakup rowerów przez Urząd Miasta, z których nikt nie korzystał. Przy okazji postaramy się dowiedzieć o stopniu wykorzystania zakupionych za wiele tysięcy miejskich pieniędzy rowerów

Marcin Gędzierski

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama