Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis96
mod_vvisit_counterWczoraj306
mod_vvisit_counterW tygodniu1797
mod_vvisit_counterW miesiacu9573

Twoje IP: 44.192.44.30
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

gatunek: fantastyka militarna

Cała seria składa się z pięciu tomów. Pierwsze cztery napisał duet David Weber, Steve White, piąty - z powodu śmierci jednego z współautorów - został napisany przez Steve'a White i Shirley Meier.

Każdy tom zawiera opis wspaniałych walk w kosmosie z niewiarygodną ilością statków kosmicznych. Opisy gwiezdnych bitew i ich dynamika zapierają wręcz dech w piersiach.

Uwzględniony jest też wątek polityczny tzn. opis przepychanek, które czasami powodują skomplikowanie się sytuacji militarystycznej i w konsekwencji doprowadzają do znacznych strat ludzkich i materialnych - choć trudno nazwać ludźmi wszystkie rasy występujące w serii "Starfire".

Pierwszy tom to zawiązywanie się sojuszu galaktycznego, sojusz jednak rodzi się w bólach i kształtuje się w krwawych walkach. Kolejne tomy to walka o przetrwanie sojuszu w obliczu groźnej inwazji obcej rasy, która jest bardzo zdeterminowana i czasami nie zważa na swoje straty, tylko dąży z uporem do wyznaczonego celu.

Każdy tom stanowi całość (z wyjątkiem tomu piątego) połączoną wspólnymi bohaterami (niektórymi).

Piąty tom różni się nieco od poprzednich, głównie z uwagi na zastąpienie jednego z współautorów, jest tam już mniej opisów walk, autorzy bardziej skupiają się na moralnych aspektach ataku obcej rasy na sojusz. Nie oznacza to jednak, że książka aż tak znacząco odbiega od poprzednich, uważam, że jest warta przeczytania, choć nie należy oczekiwać tylu opisów bitew, co w tomach poprzednich. Jest to też pierwszy tom, który moim zdaniem jest niedokończony i aż prosi się o napisanie kolejnego.

Podsumowując, seria "Starfire" jest godna polecenia tym, którzy lubią książki z gatunku fantastyki militarystycznej.

 

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama