Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis289
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu1082
mod_vvisit_counterW miesiacu13253

Twoje IP: 100.28.0.143
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Jakiś czas temu natknęłam się w Internecie na wypowiedź jednego forumowicza. Pisał o salonie Kodaka w warszawskim C.H. Klif, w którym kupił kartę pamięci do aparatu. Niestety karta okazała się nie działać, więc w ramach gwarancji kartę wymienił. Niestety również ta druga nie działała, ale karty już nie wymieniono ze względu na to, iż pracownik stwierdził, że nie jest to oryginalna karta pamięci - mimo, że została kupiono u nich. Cóż, klient został z niczym, a Kodak zarobił 300zł. Zainteresował mnie wtedy ten temat, ponieważ akurat pracowałam w konkurencyjnym laboratorium i zwracałam na takie rzeczy uwagę. No ale nie drążyłam, po prostu został mi w pamięci. Jednak już wtedy, kiedy klient przynosił do naszego studio negatyw firmy Kodak, kręciłam nosem, bo filmy te wymagały od razu gruntownej, dużej korekcji barw i ciężko się z nich robiło zdjęcia.

Minął jakiś czas i kilka dni temu moi rodzice oddali do zrobienia płytkę DVD ze zdjęciami cyfrowymi. Do laboratorium Kodaka w Warszawie, przy ulicy Surowieckiego 8, na Ursynowie, w którym już wcześniej niejednokrotnie zlecali wykonanie zdjęć i nigdy nie było z tym żadnych problemów. Tymczasem teraz, przy odbiorze, okazało się, że część zdjęć jest po prostu obcięta: twarze pościnane w połowie, poobcinane głowy. Na pytanie, dlaczego tak jest, pan, który tam pracował, odparł, że "tak zrobił komputer". Pan usiłował wmówić, że to jest normalne, ponieważ "zdjęcia zostały wykadrowane i nie zachowano proporcji". Ciekawostka, bo zdjęcia nagrywałam na płytę własnoręcznie, własnoręcznie je wcześniej obrabiałam, kadrowałam i zrobiłam to tak samo, jak robię od ponad sześciu lat i tylko tym razem nagle "komputer zrobił źle". Podpowiedziałam rodzicom, żeby wyjaśnili panu, że wystarczyło ręcznie tych kilka zdjęć w komputerze dopasować i byłoby po sprawie. Pracownik nie siedzi w studio tylko po to, by kliknąć myszką w przycisk "drukuj" w programie, nie przejrzeć potem zdjęć i wydać klientowi zdjęcia, których ten nie powinien nawet zobaczyć, a do tego jeszcze wziąć za to pieniądze. W zakładzie fotograficznym, w którym pracowałam, coś takiego było NIEDOPUSZCZALNE. Jeśli zdjęcie automatycznie nie pasowało do formatu papieru, dopasowywało się je ręcznie i problem znikał. Zdjęcie z obciętą głową to nie jest normalka, jeśli w oryginale wygląda ono inaczej. Klient powinien zobaczyć na papierze takie zdjęcia, jakie widział na płycie, czy karcie pamięci. I to nie podlega żadnej dyskusji, niestety nadal obowiązuje w branży zasada "klient - nasz pan". Taka obsługa i takie wykonywanie usług przyczyniają się tylko do jednego: do utraty zaufania klienta, a bez zaufania nie będzie klienta, bez klienta nie będzie zleceń, bez zleceń nie będzie pieniędzy, a bez pieniędzy... I tak dalej...

Odradzamy zatem korzystanie z usług nie tylko warszawskich laboratoriów Kodaka, ale Kodaka w ogóle. Na rynku jest mnóstwo konkurencji, wystarczy się tylko rozejrzeć.

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama