Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis316
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu1109
mod_vvisit_counterW miesiacu13280

Twoje IP: 100.28.0.143
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Dzisiaj rano, jakoś po 9-tej, zadzwonił do mnie jeden pan. Zapytał, czy udzielę odpowiedzi w ankiecie na cztery krótkie pytania. Na ogół zgadzam się na wszelkie ankiety, więc dzisiaj też się zgodziłam.

Ankieta dotyczyła środków piorących i ogólnie chemii gospodarczej. Rzeczywiście, kilka króciutkich pytań o proszki, żele, płyny, etc.

Na koniec ankiety pan zaproponował mi paczkę ze środkami czyszcząco-piorącymi z Niemiec, oczywiście w promocyjnej - bo jakże by inaczej - cenie, opatrzonej dodatkowo bonem zniżkowym, po czym już chciał ode mnie adres i chciał wysyłać. Paczka tania jak barszcz po tych wszystkich obniżkowych obniżkach, bo tylko 99,00zł plus koszt wysyłki kurierem 19,90zł, a żeby - cytuję: "Zrekompensować pani ten koszt kuriera", pan chciał dokładać jakiś suplement diety dla kobiet, nie pamiętam już konkretnie na co i po co.

Rzeczy w paczce było kilka, między innymi proszek do prania (2,5kg), płyn do płukania tkanin, płyn do mycia naczyń, jakaś piana do czyszczenia wanien, coś tam jeszcze i super-hiper-ekstra chusteczki, dzięki którym można prać rzeczy białe i kolorowe bez sortowania, wszystkie razem, ponieważ cudowne chusteczki - absolutny hit na rynku niemieckim - absorbują kolory i wszelkie śmieci. Dosłownie tak pan powiedział, śmieci.

Cóż, jako że kilku rzeczy z owej paczki nie używam w ogóle, powiadomiłam pana ankietującego, że paczką nie jestem zainteresowana. Do tego nie przepadam za niemieckim proszkiem Vizir, ponieważ miałam go już kiedyś i nie odpowiadał mi w ogóle zapach. Dodałam, że wolę środki piorące z polskiego rynku.

Pan się oburzył.

Stwierdził, że mówię bzdury. Pojmujecie? Facet przeprowadzający ankietę zarzuca respondentowi, że ten mówi bzdury... Zatkało mnie.

Dowiedziałam się, że polska chemia nie istnieje (jak łyżka w "Matrixie") i że to wszystko, czym zalany jest polski rynek, to po prostu badziewie. No ok, nawet jeśli, to chyba nie w taki sposób traktuje się potencjalnych konsumentów? Usłyszałam też, że jeśli uważam, że jest inaczej (czyli że jeśli "wierzę" w polskie środki czyszczące), to też bzdury. A tak w ogóle to nie ma znaczenia, co uważam, bo i tak niemiecka chemia jest lepsza.

W porządku. Pomijając już niemiecką chemię... Zapytałam pana po co w takim razie cała ta rozmowa? Po co przeprowadza ze mną ankietę, skoro moje zdanie - jako respondenta, potencjalnej klientki, piorącej, sprzątającej i używającej różnych środków czyszczących - nie ma znaczenia? Odparł, że źle go zrozumiałam. Podziękowałam więc, powiedziałam "do widzenia" i odłożyłam słuchawkę.

Nie ma co, niezłe podejście. Wiecie, od kilku lat już wypełniam przeróżne ankiety, za niektóre zbieram punkty i wymieniam na nagrody, za inne gromadzę jakieś złotóweczki, które później sobie wypłacam, odpowiadam też na telefoniczne ankiety (jak na przykład ta dzisiejsza), zatrzymuję się też przy ankieterach na ulicy.

Jednak z takim podejściem, jak tego dzisiejszego ankietującego pana, to jeszcze się do tej pory nie spotkałam. Poprawa humoru gwarantowana :)

 

 

- felieton również na moim autorskim FB
http://facebook.com/Bilewicz.Marta

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama