Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis328
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu1121
mod_vvisit_counterW miesiacu13292

Twoje IP: 100.28.0.143
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

 

6 czerwca w w sali językowej Gimnazjum im. Jana Heweliusza (siedziba czasowa) odbyła się druga sesja Rady Osiedla Siedlca (podziękowania dla Dyrekcji za wsparcie). Była to sesja długa, pracowita i bogata w dyskusje. Na otwarcie sesji uchwalono nieformalny regulamin rady, który będzie służył jako wsparcie organizacyjne. Radni dzielnicy przegłosowali następnie powołanie następujących komisji które usprawnią jej pracę:

1) Komisja Kultury i Sportu, w składzie - Jarosław Bujak, Edyta Petelska, Karol Nawrocki, Jarosław Nosowicz. Przewodniczącym Komisji został Jarosław Bujak, znany na dzielnicy jako trener i piłkarz naszej dzielnicowej drużyny EX Siedlce.

2) Komisja Aktywizacja Społecznej i Promocji Zdrowia, w składzie - Edyta Petelska, Barbara Walerych, Brygida Folkmann - Banaszak, Jarosław Nosowicz. Edyta Petelska, która już teraz jest osobą mocno zaangażowaną w najróżniejsze projekty społeczne pokieruje pracami tej komisji.

3) Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, w składzie - Anna Szypowicz, Andrzej Wardziak, Marcin Gędzierski, Monika Fałtynowicz. Na czele tej komisji stanął Marcin Gędzierski, aktywny w swojej społeczności od lat, a również na niwie dziennikarskiej jako współredaktor portalu siedlce.gda.pl

Utworzone na pierwszej sesji komisje, wybrały również swoich przewodniczących. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Anna Szypowicz, K. Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego Przemysław Kowalczuk, natomiast K.Budżetowej Brygida Folkmann-Banaszak. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz dzielnicy.

Efekty prac komisji były widoczne już na dzisiejszej sesji, gdyż to na wniosek i dzięki pozytywnej opinii K. Planowania i Inwestycji radni przyjęli opinie ws. planu zabudowy działki przy ul. Bądkowskiego. Więcej szczegółów w załączniku.

Dyskutowano również o prowadzonej wzdłuż ul. Kartuskiej budowie drogi rowerowej. Radni przychylili się do argumentów protestujących mieszkańców i przyjęli jednogłośnie uchwałę ws. inwestycji, w której sprzeciwiają się jej kontynuacji, proponują zmianę jej przebiegu oraz apelują o szerokie konsultacje w tej sprawie. Uchwała w załączniku; tymczasem już w najbliższy czwartek (9 czerwca), z inicjatywy Rady Siedlce, odbędą się otwarte konsultacje ws. drogi rowerowej, na której zostali zaproszeni mieszkańcy, radni miejscy oraz urzędnicy. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 na parterze Gimnazjum nr 2, im. Jana Heweliusza (ul. Kartuska 32/34).


Ustalono również, że pierwszy dyżur radnych odbędzie się w piątek 10 czerwca, w godzinach 17-19 na parterze Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza. Nadarzy się okazja do spokojnej rozmowy z radnymi, którzy pomogą również w wypełnieniu formularz wniosku do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama