Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis178
mod_vvisit_counterWczoraj279
mod_vvisit_counterW tygodniu3012
mod_vvisit_counterW miesiacu457

Twoje IP: 44.192.15.251
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Rada Osiedla Siedlce podjęła w ostatnim czasie temat rewitalizacji terenu planowanego Parku na Zboczu. Na obszarze ukrytym pomiędzy doliną Siedlec, a osiedlem Wzgórze Mickiewicza znajdują się ogromne połacie niezagospodarowanego terenu. Według planu zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu miałby pojawić się park. Niestety, już od wielu lat park istnieje wyłącznie na papierze, a wokół tematu toczą się spory i pojawiają się bardzo zróżnicowane wizje rozwoju tego miejsca. Gościem ostatniej XIII sesji Rady Osiedla był Pan Krzysztof Wojtaha - społecznik, działacz i entuzjasta idei Parku na Zboczu, który wyłożył historię starań o jego powstanie i związane z tym problemy. Radni Siedlec zgodzili się, że kolejnym krokiem w tej sprawie powinno być wyjaśnienie statusu tego terenu i poznanie dokładnych planów Miasta. Niezbędna jest również współpraca z przedstawicielami osiedla Wzgórze Mickiewicze, którzy są aktywni w tej sprawie już od bardzo dawna. Warto w tym miejscu podziękować za działania na rzecz terenu znajdującego się przecież poza obszarem Wzgórza Mickiewicza. Pierwsze efekty już widać, gdyż kilka tygodni temu rozpoczęło się społeczne sprzątanie na terenie "parku", swoje prace porządkowe podjął również Zarząd Dróg i Zieleni. Nadszedł już chyba czas, aby stworzyć wyczerpujący projekt zagospodarowania tego miejsca. Bardzo łatwo można sobie wyobrazić wizję Siedlec jako doliny otoczonej uporządkowanymi terenami zielonymi po obu swoich stokach. Terenami służącymi mieszkańcom i skupiającymi życie społeczne dzielnicy.

Poniżej przedstawiamy foto-relacje z wizji lokalnej na terenie parku z udziałem Przewodniczącego Zarządu Jędrzeja Włodarczyka oraz Krzysztofa Wojtahy doradzającemu Radzie Osiedla w sprawie parku.

 

 

 

 

Fot: Przemysław Giers

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama