Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis205
mod_vvisit_counterWczoraj93
mod_vvisit_counterW tygodniu937
mod_vvisit_counterW miesiacu298

Twoje IP: 3.238.111.130
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Według najnowszego projektu W-ce Prezydenta Macieja Lisickiego, opracowanego przez Zarząd Dróg i Zieleni część Siedlec miałyby zostać objęta tzw. Strefą Płatnego Parkowania. Precyzując, chodzi o odcinek ulicy Kartuskiej od końca Nowych Ogrodów do skrzyżowania z ulicą Kościelną, ul. Bema oraz kawałek ulic Zakopiańskiej (mapka w załączniku). W poniedziałek 23 kwietnia odbyło się spotkanie w siedzibie ZDiZ, na którym przedstawiciele Rady Osiedla Siedlce, Rady Osiedla Oliwa oraz Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny zapoznali się z planowanymi zmianami.

Według projektu uchwały, która ma zostać poddana głosowaniu na XXVI sesji Rady Miasta Gdańska, parkowanie w obrębie strefy miałoby zostać objęte stawką godzinową w wysokości 3 zł za godzinę. Co najbardziej kontrowersyjne sami mieszkańcy przylegających nieruchomości nie zostaliby zwolnieni z opłat. Abonament miesięczny dla mieszkańców ma wynosić 30 zł. Według przedstawicieli Miasta, uchwała ma służyć uregulowaniu sytuacji z miejscami parkingowymi i docelowo ograniczyć ich liczbę, co w dalszej perspektywie miałoby ułatwić życie mieszkańcom. Jak? Nie wiadomo.

Pytania o sens obarczania mieszkańców parkujących od lat na tym terenie, dodatkowymi opłatami i jak to się ma do ułatwiania im życia - pozostały bez odpowiedzi. Nie otrzymaliśmy również uzasadnienia do przedstawionego projektu. Również tempo procedowania tak głębokich zmian, rodzi podejrzenia o chęć pozyskania dla budżetu miasta szybkiego zastrzyku  finansowego. Można tylko domniemywać, że te środki mogą być dosyć znaczne, niestety nie udało nam się otrzymać stosownych analiz (poprosiliśmy również o przedstawienie badań na temat proporcji liczby parkujących przyjezdnych do mieszkańców - bez rezultatu). Wygląda na to, że takie analizy po prostu nie istnieją. Jednocześnie, zastanawia sama celowość ustanowienia takiej strefy na terenie dzielnicy, która pełni przede wszystkim funkcje mieszkalne. Nie ma u nas zbyt wielu budynków użyteczności publicznej, punktów handlowych, obleganych instytucji. Istniejące firmy już w tej chwili jedna po drugiej opuszczają lokale z powodu wysokości miejskich czynszów, teraz dojdą opłaty dla klientów, którzy mogą wybrać lokal usługowy z darmowym parkingiem. Brakuje argumentów na rzecz obciążania mieszkańców niepotrzebnymi kosztami, pogarszania jakości życia, wprowadzania chaosu i zamętu. Tak jest, bo czy naprawdę w pierwszej kolejności kierowcy ruszą grzecznie i potulnie po abonamenty? A może raczej wypróbują opcji ratunkowej w postaci oblegania już oblężonych ulic i podwórek? Zyski z planowanych zmian są iluzoryczne, konsekwencje dla mieszkańców - bardzo nieprzyjemne. Wydaje się, że w XXI wieku posiadanie jednego samochodu na gospodarstwo domowe stanowi standard cywilizacyjny, za którego osiągnięcie nikt nie powinien być karany.

Rada Osiedla Siedlce podejmie stanowisko w sprawie projektu uchwały na swojej kolejnej sesji.

A co mają do powiedzenia na ten temat czytelnicy portalu siedlce.gda.pl? Kierowcy, piesi, mieszkańcy? Popieracie propozycję Zastępcy Prezydenta?

Zapraszamy do udziału w sondzie zamieszczonej na stronie.

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama