Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis531
mod_vvisit_counterWczoraj501
mod_vvisit_counterW tygodniu3205
mod_vvisit_counterW miesiacu9874

Twoje IP: 44.221.73.157
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Rozpoczyna się przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kartuskiej


Roboty prowadzone będą od skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Zielony Stok, w kierunku ul. Łostowickiej, do posesji przy ul. Kartuskiej 239 na odcinku około 400 m. Prace będą trwały od 27 września do końca grudnia 2012 r.


Realizacja prac wymagać będzie wprowadzenia wahadłowego ruchu pojazdów. Będzie on wprowadzany jednak tylko na odcinkach, na których w danym momencie będą prowadzone prace.

Przebudowa istniejącej sieci polegać będzie na wymianie istniejącego rurociągu na nowy o większej średnicy, co umożliwi bezproblemowy odbiór większej ilości ścieków oraz na odtworzeniu (przepięciu) 6 istniejących przyłączy do nieruchomości. Prace będą prowadzone głównie metodą bezwykopową (techniką burstliningu zwaną też crackingiem), która jest mniej uciążliwa. Polega ona na jednoczesnym kruszeniu lub rozcinaniu starego rurociągu, rozpychaniu jego fragmentów na boki i w tak powiększoną przestrzeń – wciąganiu nowego przewodu, który po zakończeniu prac przejmuje wszelkie funkcje starego. Odcinki nowego rurociągu będą wprowadzane przez komory wlotowe o wymiarach ok. 2,5 m na 2,5 m, które na czas robót zostaną utworzone w miejscach istniejących studni kanalizacyjnych. 

Wykonawcą przedsięwzięcia, którego koszt wyniesie około 1,75 mln zł brutto,  jest Przedsiębiorstwo Robót Wodociągowych i Kanalizacyjnych "WPRWiK" S.A. z Gdańska. Umowa na realizację robót została podpisana 27 kwietnia 2012 r.

Inwestycja jest realizowana przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o. w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. GIWK Sp. z o.o. poprzez realizację projektu dąży do poprawy i ochrony stanu środowiska naturalnego, czystości wód i gleby oraz dostosowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Gdańska do standardów europejskich. Całkowita wartość Projektu wynosi 290 mln PLN, z czego ponad 164 mln PLN  (56 %) pochodzi z Funduszu Spójności. Pierwsze inwestycje rozpoczęły się już w 2007 roku. Zakończenie projektu planuje się na rok 2015 r.

Monika Piotrowska

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama