Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis216
mod_vvisit_counterWczoraj279
mod_vvisit_counterW tygodniu3306
mod_vvisit_counterW miesiacu495

Twoje IP: 44.192.15.251
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 


Siedlce mają własnego wychowanka!

Sekcja sportów walki EX SIEDLCE powstała w maju 2010 r. z inicjatywy Karola Nawrockiego i Karola Rozenka. Zajęcia boksu w ramach sekcji odbywały się początkowo w salce lokalnego Zarządu Działek i uczestniczyło w nich około 7 osób, w tym rozpoczynający swoją przygodę z boksem Tomasz Jaruszek. Rosnąca liczba chętnych do trenowania tej dyscypliny zadecydowała o tym, że od 2011 roku treningi odbywają się w szkole podstawowej nr 58 przy ul. Skarpowej. Dzięki nim w ciągu 2,5 roku ze sztuką uprawiania boksu zapoznało się około 60 osób w wieku od 6 (!) do 55 lat, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Liczba trenujących podczas jednego spotkania wahała się od 4 do nawet 26 osób.

 

Boks amatorski nie jest w Polsce, a także w Gdańsku dyscypliną przynoszącą finansowe zyski klubom czy zawodnikom. Tym bardziej jeśli, jak w przypadku naszej lokalnej sekcji, nastawiony jest na aktywizację społeczną, szkolenie w zakresie technik obronnych oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia. Wszystko to jest na Siedlcach możliwe bezpłatnie dzięki pełnemu finansowaniu zajęć bokserskich przez Radę Osiedla Siedlce. To właśnie dotacje Rady pozwoliły naszym mieszkańcom uczyć się bokserskich technik pod okiem znanego w latach 80. boksera gdańskiego „Stoczniowca” Henryka Rychłowskiego. Z przeznaczonych na ten cel finansów udało się również zakupić podstawowy sprzęt, umożliwiający swobodne trenowanie. Z sali bokserzy korzystają natomiast za darmo dzięki uprzejmości pani dyrektor SP 58 Mirosławy Aściukiewicz. Wszystko to sprawia, że jak przekonuje szef dzielnicowego sportu Jarosław Bujak „nasza sekcja jest jedyna w swoim rodzaju – wszyscy trenują za darmo i na miarę własnych możliwości. Nie zamierzamy rywalizować z takimi uznanymi firmami jak SAKO, DUET czy FORFIT, ale będziemy szczęśliwi jak przez trwającą ponad dwa lata pracę u podstaw uda nam się zachęcić do trenowania sportu jak największą liczbę mieszkańców. A co dopiero jak jeden z nich zawalczy na prawdziwym ringu…”.     

Społeczne, amatorskie, dalekie od wygód i komercyjnych sukcesów trenowanie nie wyklucza jednak poważnych planów trenera oraz naszych radnych. A dzieje się tak za sprawą wspomnianego już Tomka Jaruszka, który przez okres 2,5 roku treningów zrobił spore postępy. Jak mówi trener Rychłowski „gdy zobaczyłem Tomka to starałem się przekonać Nawrockiego, że warto dać mu szansę i wystawić do pierwszej amatorskiej walki. Tym bardziej, że Tomek wspominał że chciałby powalczyć”. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Miejskie prawo nie przewiduje bowiem wydatkowania budżetu dzielnicowego samorządu na udział w zawodach sportowych. Spytaliśmy więc przewodniczącego Rady Osiedla Karola Nawrockiego czy Jaruszek ma wobec tego szansę zawalczyć pod szyldem Siedlec? „Rada dała już wszystko co może, a więc zapewniła Tomkowi i wszystkim innym chętnym siedlczanom darmowe treningi pod okiem dobrego szkoleniowca. Sam wyjazd naszego zawodnika, koszty benzyny, noclegu, opłaty startowe etc. to już zadanie dla miłośników boksu, działań społecznych i ludzi zakochanych w naszej dzielnicy. Jestem jednak pewien, że znajdziemy takie osoby i jeśli Tomek przejdzie badania medyczne to zaboksuje w koszulce Gdańsk-Siedlce”.

Do wyjazdu jest coraz bliżej, gdyż jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, jedna z firm gotowa jest zapewnić koszty transportu do miejsca zawodów. Jaruszkowi pozostaje więc trenować, a nam czekać na dobre wiosenne informacje z debiutu bokserskiego pierwszego siedleckiego wychowanka. W ich osiągnięciu ma pomóc seria sparingów zaplanowanych na najbliższe miesiące. Tomek ma skrzyżować rękawice m.in. z bokserami z Elbląga i Gdyni. Zainteresowanie wsparciem inicjatywy oraz przeprowadzeniem sparingu wyraził również trzeci w rankingu najlepszych amatorskich bokserów w Polsce w wadze półciężkiej gdańszczanin – Michał Gerlecki, reprezentujący klub PKB Poznań. Gerlecki ma za sobą m.in. medale na Mistrzostwach Polski oraz walki w Meksyku i Argentynie.

Łukasz Franczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Jaruszek
ur. 22 września 1988 r.
waga: 85  kg                             
wzrost: 187  cm
Pierwszy klub: EX SIEDLCE GDAŃSK
Ulubioy bokser: Andrzej Gołota


Więcej informacji/kontakt sponsorski – Karol Nawrocki 514-028-533

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama