Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis2
mod_vvisit_counterWczoraj572
mod_vvisit_counterW tygodniu2970
mod_vvisit_counterW miesiacu9917

Twoje IP: 44.221.73.157
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Czas na oficjalny bokserski debiut

W maju 2013 roku obchodzić będziemy trzecie urodziny naszej siedleckiej szkółki bokserskiej – Sekcji Sportów Walki EX SIEDLCE GDAŃSK. Od czerwca 2011 roku sekcja działa pod patronatem lokalnego samorządu – Rady Osiedla Siedlce. Tak się szczęśliwie złożyło, że dzięki zaangażowaniu dzielnicowych radnych, kilku firm oraz osób prywatnych, w miesiącu swoich urodzin siedlecki boks otrzyma prezent w postaci oficjalnego ringowego debiutu naszego wychowanka.

O początkach przygody z boksem Tomasza Jaruszka pisano we wcześniejszych artykułach na portalach siedlce.gda.pl oraz trojmiasto.pl. Dziś Tomek jest gotów by stoczyć pierwsze oficjalne starcie. W ciagu ostatnich miesięcy ciężko trenował pod okiem trenera Henryka Rychłowskiego, odbył także szereg walk sparingowych w gdańskich klubach bokserskich. W zeszłym tygodniu Tomek stoczył ponadto ringowy pojedynek w Wejherowie. Oprócz treningu bokserskiego Jaruszek ciężko pracował na siłowni, co stało się możliwe dzięki merytorycznemu oraz finansowemu wsparciu właścicieli Nadmorskiego Centrum Kształtowania Sylwetki „ZONE – A” (www.zonea.az.pl).

 

Jeszcze 3 miesiące temu zastanawialiśmy się czy społeczna inicjatywa typu non profit może osiągnąć cel, jakim był oficjalny debiut jednego z podpopiecznych w oficjalnych zawodach bokserskich. By do tego doprowadzić potrzeba było najpierw zapewnić odpowiednie warunki treningowe. To udało się dzięki otwartości radnych osiedla siedlce na inicjatywy sportowe. W budżecie Rady jednogłośnie przeznaczono 3 tys. złotych na projekt „Bokserska wiosna”, w którym udział od stycznia do maja 2013 wzięło około 20 osób, w tym Tomek Jaruszek. Pozostawała jednak kwestia odpowiedniego bokserskiego wyposażenia, czyli kasku i rękawic atestowanych przez AIBA (tylko w takich można startować w zawodach), a także stroju bokserskiego i butów. Sprzęt udało się skompletować dzięki serdeczności sympatyków … dzielnicy Siedlce: Patronackiej Spółdzielni Mieszkaniowej (www.patronacka.gda.pl), firmie Dorkassa (www.dorkassa.pl), Wojciechowi Małyszko oraz Jackowi Winiarskiemu. Dopełnienieniem seredeczności dla naszej inicjatywy było zapewnienie podróży z Gdańska do Koszalina, gdzie odbędzie się walka oraz dofinansowanie noclegu trenera i naszego zawodnika przez znaną z otwartości na dzielnicowe inicjatywy społeczne Gdańskiej Fabryki Okien (www. oknagdanskie.pl).        

Tym samym Siedlce wchodzą w kolejną fazę społecznej inicjatywy stworzenia klubu bokserskiego (o rejestracji klubu pojawi się osobny artykuł), w którym nadal (mimo profesjonalizacji) bezpłatnie trenować będą mogli wszyscy mieszkańcy naszej dzielnicy. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy!

Tomasz Jaruszek zawalczy w najbliższą sobotę (11 maja) podczas „Bokserskiej Soboty” w Koszalinie. Jego przeciwnikiem będzie bokser z Fight Club Koszalin. W ostatniej chwili organizatorzy walk w Koszalinie zaprosili także drugiego reprezentanta EX SIEDLCE GDAŃSK Stefana Leszczyńskiego (92  kg).

Życzymy naszym zawodnikom powodzenia!

 

Fot: Monika

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama