Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis349
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu1142
mod_vvisit_counterW miesiacu13313

Twoje IP: 100.28.0.143
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Miniona sobota, 31 maja, upłynęła nam pod znakiem historycznego pikniku zorganizowanego w Parku Bema. Mieliśmy dużo szczęścia, bo dopisała nam piękna pogoda i zarówno dorośli, jak i dzieci, bawili się znakomicie. A naprawdę było na co popatrzeć.

Grupa rekonstrukcyjna Garnizon Gdańsk, znana z udziału w wielu już inscenizacjach historycznych i rozrywkowych, przeprowadziła profesjonalną musztrę, ukazując nam muszkiety i karabiny skałkowe w pełnej okazałości. Nawiązując do 280 rocznicy oblężenia Gdańska w 1734 roku, Garnizon pokazał nam również stroje z tamtych czasów, przedmioty codzienne, piękne hafty, a nawet ugotował na ognisku strawę żywcem z XVIII-wiecznego biwaku. Dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się głośne i widowiskowe wystrzały z moździerza.

Gimnazjaliści z Klubu Fechtunku i Łucznictwa historycznego w Gdańskim Gimnazjum Lingwista, dali wspaniały popis swoich umiejętności szermierskich, biorąc udział w potyczkach na miecze i prezentując widzom, jak wygląda prawdziwa turniejowa walka.

Dzieciom - tym młodszym i tym trochę starszym - bardzo podobało się strzelanie do tarczy z łuku, do której to atrakcji stale ustawiała się długa kolejka.

Poza tym mogliśmy też popatrzeć, jak robi się kolczugę, jak nabija się muszkiet, co takiego znajduje się w namiotach, a także zajrzeć na stoisko z patchworkowymi pluszakami.

Członkowie Rady Osiedla Siedlce zorganizowali dla maluchów minikonkursy, a także ustawili stolik i pawilon, w którym wszyscy mogli liczyć na kubek wody lub soku dla pokrzepienia i ciasteczka. Każde dziecko mogło też wziąć sobie balonik na pamiątkę (w dmuchaniu baloników pomagali gimnazjaliści z Lingwisty). Ogólnie zabawa trwała do wieczora, a ostatni piknikowicze opuszczali park po godzinie 19-stej.

 

fot.: Wojciech Gilla

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama