Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis140
mod_vvisit_counterWczoraj0
mod_vvisit_counterW tygodniu140
mod_vvisit_counterW miesiacu417

Twoje IP: 3.133.147.252
Mozilla 5.0, 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

W miniony czwartek, w siedzibie Rady Osiedla Siedlce, odbyła się dyskusja lokalnych społeczników, radnych i pomysłodawców projektów do pierwszego w historii Gdańska budżetu obywatelskiego. W spotkaniu wzięli udział: Wojciech Widzicki (projekt utworzenia skweru przy ul. Malczewskiego i projekty rewitalizacyjne SP14), Ewa Puczyłowska (skwer przy ul. Malczewskiego), Marcin Kochanowski (projekty rewitalizacyjne podwórek pomiędzy ul. Kartuską a ul. Zakopiańską), Wojciech Gilla (przebudowa boiska SP 58), Andrzej Kusidał (rewitalizacja podwórka w kwadracie Kartuska - Jasna - Wesoła). Z ramienia Rady Osiedla: Jędrzej Włodarczyk (Przewodniczący Zarządu), Brygida Folkmann-Banaszak (W-ce Przewodnicząca Rady) oraz Marcin Gędzierski (Radny Osiedla Siedlce). Wnioski? Powołujemy sztab obywatelski, które stawia sobie za cel zachęcenie mieszkańców do aktywnego udziału w lutowym głosowaniu! W nadchodzących tygodniach będziemy namawiali Was do uważnego przeanalizowania zgłoszonych projektów, wybrania swoich faworytów i - co najważniejsze - oddania głosu na maksymalnie 5 z nich.

Obserwujcie stronę www.siedlce.gda.pl, aby uzyskać bieżące informacje na budżetu obywatelskiego. Tymczasem, namawiamy wszelkie zainteresowane osoby do współpracy, a projektodawców do nadsyłania opisów swoich wniosków, które niezwłocznie zamieścimy na stronie.

Najważniejsze pytania dotyczące budżetu obywatelskiego (oprac. na podstawie: http://www.gdansk.pl/budzet-obywatelski,1736,26272.html)

Czym jest budżet obywatelski?

Budżet partycypacyjny jest szansą na zaangażowanie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach.

Jaka będzie kwota do rozdysponowania przez gdańszczan w pilotażowym budżecie obywatelskim?

W roku 2014, w ramach pilotażu, zarezerwowane zostanie 9 mln PLN (po 1,5 mln PLN na każdy z sześciu Okręgów Konsultacyjnych). Chcielibyśmy także, by środki rad jednostek pomocniczych (łącznie 1,5 mln PLN) były rozdysponowywane w konsultacji z mieszkańcami.

Kiedy będą realizowane projekty?

Główną zasadą budżetu obywatelskiego jest możliwość realizacji zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Wybrane projekty realizowane będą od marca do grudnia 2014 r., nie mogą przechodzić na kolejny rok.

Jakie będą Okręgi Konsultacyjne i które jednostki pomocnicze wchodzą w ich skład?

6 okręgów konsultacyjnych, opartych na okręgach wyborczych w wyborach samorządowych. Siedlce znajdują się w okręgu nr III (Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki.)

Kiedy odbędzie się głosowanie?

10-23 lutego. Ogłoszenie wyników 25 lutego.

Kiedy i gdzie oddam głos na wybrany projekt?

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 10-23 lutego 2014 r. Będzie ono miało formę elektroniczną. Będziesz mógł zagłosować z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, a także w wyznaczonych godzinach w stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych oraz we wszystkich Zespołach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W punktach stacjonarnych mogą ci pomóc dyżurujący tam urzędnicy. Planowane jest również udostępnienie punktu wyborczego w Radzie Osiedla Siedlce.

Jak oddam głos?

Po wejściu na stronę http://gdansk.pl/budzet-obywatelski wejdziesz do panelu głosowania. Podajesz w nim imię i nazwisko, numer PESEL, adres email lub nr telefonu komórkowego. System prześle ci kod weryfikacyjny na adres email lub telefon komórkowy. Po wpisaniu kodu zobaczysz projekty ułożone według sześciu Okręgów Konsultacyjnych. Wchodzisz w wybrany okręg i wybierasz pięć projektów. Nie musi on być z twojej dzielnicy, czy osiedla. Po jego oddaniu zatwierdzasz wybór. Jeśli nie masz dostępu do Internetu lub tel. komórkowego możesz przyjść do wybranego Punktu Konsultacyjnego i tam po okazaniu dokumentu tożsamości oddasz głos.

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama