Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzis92
mod_vvisit_counterWczoraj321
mod_vvisit_counterW tygodniu1348
mod_vvisit_counterW miesiacu5112

Twoje IP: 18.232.53.231
 , 
Copywrite
© Siedlce 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
MAG
Po Gdańsku poruszam się głównie:
 

Różne źródła podają, że w przeciągu ostatnich tygodni na Pomorzu pojawiło się więcej przypadków zachorowań na grypę, niż dotychczas. Tymczasem okazuje się, że połowa z takich przypadków to zwykłe infekcje i przeziębienia, które o tej porze roku są bardzo powszechne. Jesień i wczesna wiosna bardzo sprzyjają przeziębieniom. Dlatego też nie dajmy się zwariować i nie poddawajmy się żadnej masowej panice, jaką często wywołują media. Jak wszędzie, również i tutaj, trzeba zachować zdrowy rozsądek. Zapobiegajmy grypie i przeziębieniom, ale nie panikujmy. O tej porze roku możemy wspomagać się witaminami, najlepiej w formie warzyw i owoców, ale również suplementami diety w tabletkach. Świetnie zapobiegawczo działa również sprawdzony już Rutinoscorbin oraz wapno i witamina C. Aby się nie przeziębiać, należy ubierać się odpowiednio do aury za oknem, pamiętajmy, że gorzej jest się przegrzać i przepocić niż wychłodzić. Kiedy zmarzniemy, pomoże nam gorąca herbata i ciepła, krótka kąpiel, wygrzanie się w łóżku i dawka witaminy C. Jeśli się przegrzejemy, zawieje wiatr i nas przewieje, przeziębienie gotowe. Dlatego też ubierajmy się warstwowo, często też wietrzmy mieszkanie - świeże powietrze zabija ewentualne zarazki, wybierajmy się na spacery, które podobnie jak witaminy, wzmacniają naszą odporność. Pamiętajmy również o częstym myciu rąk, a jeśli już przeziębienie nas dopadnie, nie narażajmy innych na kontakt z nami, nawet katar powinien być leczony w domu.

Weźmy również pod uwagę fakt, że zachorowań na grypę statystycznie wcale nie jest u nas aż o tyle więcej, ile by się mogło zdawać. Media nagłaśniają niemalże każdy przypadek, siejąc zaniepokojenie wśród ludzi i strasząc nas niebiezpieczeństwem grypy. Zachorowania na grypę zdarzały się i zdarzać się będą zawsze, taki już po prostu urok tej pory roku i naprawdę nie warto panikować. Warto natomiast wspomnieć, że szczepionka przeciw grypie wcale nie jest gwarancją tego, że na nią nie zachorujemy. Jeśli jednak grypa złapie i nas, zaszczepionych, będzie znacznie łagodniejsza w swoim przebiegu i łatwiej będzie ją pokonać.

Siedlce na Facebooku
Pogoda w Gdańsku
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

SiedlceGdaPl to potomek lokalnego portalu  kolonia.gda.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Reklama